Dilan Polat’ın Kıymetlileri Şule ve Nergis Gözaltına Alındı: İkamet ve Turist Vizelerinin Bittiği Ortaya Çıktı

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla bir ay önce tutuklanan ve cezaevine gönderilen Dilan ve Engin Polat soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Dilan Polat’In kara kutusu ve kıymetlileri Şule ve Nergis gözaltına alındı.

Lüks yaşantılarının her detayını göze soka soka paylaşan Dilan ve Engin Polat, bir ay önce kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Tutuklandıkları günden beri kaos hiç bitmedi. Her gün katlanarak büyüyen soruşturmasında yeni bir gelişme daha yaşandı.

Polat soruşturmasına biraz hakim olan herkes Dilan Polat’ın kıymetli, Özbekistan uyruklu çalışanları Şule ve Nergis’e de hakimdir.

Dilan Polat’ın kıymetlisi ve kara kutusu olarak tanınan Şule ve Nergis, Dilan Polat cezaevine girmeden önce hikayelerinde en çok boy gösteren yardımcılarındandı.

Daha önce Milan Efe ve Nilda’ya sahip çıktığını söylediği videolarla, ardından Dilan Polat’ın montunu giyip AVM’lerde fink attığı anlarla gündem olan Şule, birkaç gündür de akrabalarını Dilan Polat’ın evine yerleştirdiği iddiasıyla konuşuluyordu.

Cezaevine giren Dilan Polat’ın evine Özbekistan’dan gelen iki akrabasını yerleştirdiği iddiaları çıkan Şule ve Nergis hakkında geçtiğimiz dakikalarda bir operasyon düzenlendi.

Eve giden polis ekipleri, Shaklo K. (Şule) ve Nargiza K. (Nergis)’i gözaltına aldı.

Yapılan kontrollerde Şule’nin ikametgah izninin bittiği, Nergis’İn ise 90 ay önce turist vizesi ile girdiği ve kaçak durumda olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan ikilinin gerekli işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Selimpaşa Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir