Matematik becerinizi gösterin #7: 3 adımdan oluşan bu matematik işleminin cevabını bulabilir misin?

3 adımdan oluşan bu matematik işleminin cevabını bulmanız için hazırlanan zekâ testi kısa süreli olarak geçmiş bilgilerinizi hatırlayabileceğiniz ve matematiksel zekânızı test edebileceğiniz bir beyin egzersiz alıştırmasıdır.

Matematik becerilerinizi ortaya çıkarmak adına hazırlanan bu tarz testler, geçmişte öğrendiğinizi temel matematik becerilerinizi hatırlamanıza ve uygulamanıza olanak verirken aynı zamanda hafıza gelişimini ve problem çözme becerilerinizin de gelişmesini destekler.

Matematik konusunda kendinize güveniyor ve 3 adımdan oluşan bu matematik işleminin cevabını ben çözebilirim diyorsanız sizi böyle alalım!

3 ADIMDAN OLUŞAN BU İŞLEMİN CEVABINI 15 SANİYEDE BULUNYukarıdaki görselde “ 6 / 2 ( 1 + 2 ) = ?” denkleminin bulunduğunu görüyorsunuz. Bu denklem aslında matematik bilgisi hala daha taze olan kişiler için oldukça basit olduğu gibi bilgileri unutanlar içinse bir miktar zorlayıcı olabilir.

3 adımdan oluşan bu matematik işleminin cevabını bulmanız için sadece 15 saniyeniz var. 15 saniye içerisinde tüm ihtimalleri ve öncelikleri düşünerek matematik işleminin cevabını bulabilecek misiniz? Süre başladı!Bu matematik bulmacasının çözmek için bazı temel matematik bilgilerine sahip olmanız gerekir. Doğru cevaba ulaşmak için işlem önceliği ve sırasına uymanız gerekir. Aksi halde işlem hatalı devam edecek ve hatalı bir sonuç bulacaksınız.

3 adımdan oluşan bu matematik işleminin cevabını bulmanız için size verilen sürenin yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Her zaman olduğu gibi haberin en son kısmında bulmacanın cevabını veren görseli sizlerle paylaşacağız ancak önce siz kendinizi test ederek bu işlemin sonucunu belirleyin.

DOĞRU CEVABA GÖTÜREN 3 ADIM

Ve süre bitti. Bu matematik bulmacasında sizi doğru çözüme götürecek 3 aşama var. Bu aşamalardan birincisi işlem önceliği olan kısmı belirlemek… İşlem önceliği olan kısmı belirledikten sonra işlem sırasıyla önce birinci, sonra ikinci işlemi tamamlayıp son işlemi de yaparak sonuca ulaşacaksınız.

Cevaplarınız hazırsa hadi çözümü görelim!Evet, cevap “9”. Denklemde yer alan parantez içi işlem, işlem önceliğine sahip olduğu için önce o yapılır ve daha sonra soldan sağa doğru sırasıyla tüm işlemler yapılır.

3 adımdan oluşan bu matematik işleminin cevabını bulmak aslında bu kadar kolaydı. Peki, siz verilen sürede bu işlemin doğru cevabını bulabildiniz mi? Yorumlarda buluşalım!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir