2 Kasım 2023 Perşembe Akşamı Kaçırdığın Haberler

Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup ‘ne olmuştu ya’ diyeceğiniz haberleri sizler için derledik. 

İşte 2 Kasım Perşembe akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri…

Prof.Dr. Ersan Şen’den Dilan Polat Hakkında Şaşırtan Açıklama: “Servet Sahibi Olmak Suç Değil”

Oğuzhan Uğur’un Instagram hesabı üzerinden paylaştığı teşekkür belgesi olay oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Oğuzhan Uğur’a ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem afetinde yaptığı yardımlar için gönderdiği teşekkür belgesine iktidara yakın bazı hesaplardan olumsuz tepkiler gelmişti. Tepkilerin ardından AFAD’tan teşekkür belgesinin düzenleme amacı, gönderildiği kişi ve kurum hakkında açıklama geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ‘Asgari ücrette bizim temel hedefimiz satın alma gücünün düşmemesidir, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her zaman söylediğimiz gibi vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmemektir” dedi.

Yalı Çapkını dizisinde başrol oynayan ve dizinin başlamasından bir süre sonra birliktelikleri ortaya çıkan Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir çiftinden hayranlarını sevindiren görüntüler geldi. Bir süredir ayrı oldukları konuşulan ikili, birlikte görüntülendi!

Şarkılarıyla bizi yerle yeksan eden, duygularımızın tercümanı, bilmediklerimizin dışa vurumu olan Mabel Matiz, Temmuz’da yeni albümü Fatih’le ortalığı kasıp kavurmuştu hatırlarsanız. Beşinci albümü olan Fatih için CD çıkacağını duyuran Mabel, Maya albümü için plak isteyen hayranına yıllardır merak edilen gerçeği açıkladı.

Ünlü yıldız Scarlett Johansson’ın sesini izinsiz olarak reklamda kullanıldı. Başarılı yıldız Scarlett Johansson, sesini izinsiz olarak kullanan şirkete dava açtı. Johansson’un avukatı tarafından yapılan açıklamaların ardından dava açılan şirketin kimliği de ortaya çıktı. Patronlar Dünyası’nın haberine göre Johansson’un dava açtığı şirketin Türk şirketi olduğu öğrenildi!

Kerimcan Durmaz ve arkadaşı Samet Liçina’nın yemek hazırlarken çektikleri videoda Dilan Polat gibi ‘Enerciii’ demek isteyip de diyemediği anlar sosyal medya kullanıcılarını epey güldürdü.

Game of Thrones hayranlarına müjde: Finaliyle buruk bırakan dizinin öncesini konu alan A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight (Gezgin Şövalye) için tarih belli oldu.

Vergi kaçırma ve kara para aklama iddiası ile gözaltına alınan Dilan ve Polat ve Engin Polat’ın emniyetteki işlemleri devam ediyor. 25 araçlarına el koyulan Polat çiftinin 13 arabası emniyete getirildi. Tv100’den Devrim Tosunoğlu’nun haberine göre bu arabaların toplam değeri 150 milyon TL.

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), dünya genelinde 2030’a kadar yılda 560 orta ve büyük ölçekli doğal afet yaşanmasının öngörüldüğünü ve iklim değişikliğine karşı ‘erken uyarı sistemlerinin’ hayati etkisi olacağını açıkladı.

Beslenme uzmanları, hazır alınan içeceklerin içindeki gizli katkı maddeler ve şekere karşı dikkatli olmak konusunda uyarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir