Kassam Tugayları’ndan ‘Aruri suikasti’ açıklaması

  • HABER7

Gazze Şeridi’nde İsrail soykırımına direnen İzzettin Kassam Tugayları, işgalcilerin Lübnan’daki suikast saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yayınladı. Askerî bildiride, Salih Aruri ve diğer şehitlerin, Filistin halkının kutsal mabetleri için kendi kanlarını ve canlarını feda ettiği belirtildi.

Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma, bilakis onlar diridirler” ayet-i kerimesinin alıntılandığı bildiride, şehitlerin isimlerine yer verildi.

İsrail’in “kanser hücresi” olarak nitelendirildiği açıklamada, “Liderlerimize suikast bizim için bir şeref madalyasıdır. Hareketimiz ve direnişimiz yalnızca yolumuza devam etme kararlılığımızı artıracak, işgale saldırganlığının bedelini ödetecektir” denildi.

Bildiri, Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde’nin her konuşmasında dillendirdiği “Bu bir zafer yada şehadet cihadıdır.” ifadesiyle nihayetlendirildi.

KANLARI MİLLETİN KANINA KARIŞTI

İşte Kassam Tugayları Askeri Enformasyon Dairesi’nin şehit Salih Aruri ve arkadaşlarıyla ilgili yayınladığı bildiri:

İSRAİL KANSERİ SÖKÜLÜP ATILANA KADAR…

______________

“ŞEHADETİ ARIYORUM”

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih Aruri, verdiği son röportajlardan bir tanesinde, “Şehit olup Allah’a kavuşmak benim için büyük bir zaferdir.” demişti.

Aruri, “Bu yaşıma kadar gelebileceğimi zaten düşünmüyordum. En büyük arzum bu kadar yaşadık, bunu şehadetle süsleyerek Rabbime gitmektir. Zamanlar ve çağlar Allah’ın elindedir. Şehit olarak Allah’a kavuşmak ve hayatımızı sonlandırmak, umduğumuz en büyük zaferdir. Ben şehadeti arıyorum.” diye konuşmuştu.

Salih Aruri, 57 yaşında şehadete ulaştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir